آموزش کسب درآمد از اينترنت

از آن‌جا مسير زندگي من کاملا عوض شد و به سمت کسب درآمد اينترنتي رفتم. تمام ذهنم شده بود کسب درآمد از اينترنت و راه اندازي يک کسب و کار اينترنتي. يک کسب و کار براي خودم با ايده خودم و خلق چيزي تازه. يک کار اينترنتي با سرمايه کم که بتونم با کار در منزل يا حتي محل کارم به درآمد خوبي برسم.

سرم پر بود از ايده هاي عجيب و غريب! راه اندازي فروشگاه اينترنتي. توليد محتواي آموزشي تخصصي. سايت آگهي و نيازمندي و … اون روزها (سال 88) هنوز هيچکدام از اين ايده‌ها جايگاه امروز را نداشتند. هنوز کسب و کار اينترنتي قوي مثل ديجي کالا، ديوار، اسنپ و … وجود نداشت. بايد همه چيز را بررسي مي‌کردم.

مهارت پولساز

کار طراحي سايت هم يکي از اون مهارت‌هاي پولساز بود که خيلي دوست داشتم. تصميم گرفتم مهارت طراحي سايت را ياد بگيرم. خيلي زود توانستم يک سايت طراحي کنم. از شدت خوشحالي يادم هست اون شب تا صبح بيدار بودم و داشتم روي طراحي آن سايت کار مي‌کردم. يک سايت نيازمندي و آگهي. اين اولين قدم من در دنياي کسب و کار اينترنتي بود.

بعد شروع کردم به طراحي سايت براي دوستاني که نياز به وب سايت داشتند. تصميم گرفتم يک وب سايت حرفه‌اي براي خودم طراحي کنم که بتوانم کارم را حرفه‌اي تر به ديگران نشان دهم. و نمونه کارهاي طراحي شده را در آن به نمايش بگذارم.

درآمدم بد نبود اما هنوز اون چيزي نبود که من دنبالش بودم. در واقع هنوز يک کار در منزل اينترنتي پولساز نبود.

راز موفقيت من

شروع کردم به يادگيري مهارت‌هاي مهم‌تر تا بتوانم وب سايتم را در معرض ديد افراد بيشتري قرار دهم. يک راز بزرگ در موفقيت من در اين سال‌ها بوده. يادگيري و پشتکار!

هر وقت تکنيک جديدي ياد مي‌گرفتم،خيلي سريع‌تر درآمدم بيشتر مي‌شد. و اين بحث يادگيري را هميشه در دستور کارم قرار دادم. هر روز چيز تازه‌اي ياد مي‌گيرم! در حال پياده‌روي، توي ماشين و مسافرت. کتاب فيزيکي، کتاب‌هاي صوتي و ويديوهاي آموزشي.

اين کار را از سال 88 ادامه دادم تا سال 93 تبديل شدم به يکي از پولسازترين افراد در زمينه کسب و کار اينترنتي. از درآمد و پيشرفتم شگفت زده بودم. اما دست از تلاش بر نداشتم.

بهترين ايده

سال‌هاي اول آموزش، بيشتر در زمينه ايده و ايده پردازي فعاليت داشتم. و وب سايت بهترين ايده رو به همين دليل راه اندازي کردم. سايتي که بتواند در زمينه ايده هاي کارافريني و کسب و کار اينترنتي به ديگران کمک کند. شايد به جرات بگويم تنها سايتي که در ايران از آن سال ها بصورت تخصص روي ايده کار مي کرد، سايت من بود. بهترين ايده!

يه چيزي که توي ايران خيلي باب هست اينه که بلافاصله ديگران شروع مي کنند به تقليد و کپي. اما اصلا براي من مهم نبود. چون معتقد بودم کسي که کپي مي‌کند هيچ وقت حرفي براي گفتن ندارد.

آموزش کسب و کار اينترنتي

بعد کم کم وارد بحث آموزش راه اندازي کسب و کار اينترنتي شدم. کارگاه ها و دوره هاي آموزشي حضوري زيادي طراحي کردم تا تجربه ها و مهارت‌هاي خودم را به ديگران هم آموزش دهم. تفاوت کار من با سايت هاي کپي از همانجا روشن‌تر شد. کپي کارها اصلا توانايي برگزاري کلاس هاي حضوري رو نداشتند! چرا؟ چون انقدر تجربه و دانش و مهارت ندارند که بتوانند به همه سوالات پاسخ دهند.

مدرس دوره حضوري کسب و کار اينترنتي پولساز : ايمان قاصديان

فضاي آموزشي

اوايل کار آموزشم از فضاي آموزشي اجاره‌اي استفاده کردم. يک فضاي آموزشي در نزديکي ايستگاه مترو تجريش تهران که بصورت ساعتي اجاره کرده بودم. و حتي منشي هم داشت. يک منشي مشترک براي تمام اساتيد اون مجموعه آموزشي بود که تلفن‌هاي مخاطبان اساتيد را پاسخ مي‌داد. البته به ازاي هر تماس مبلغي را دريافت مي‌کردند. بعد از 3 ماه به حدي رشد کردم که توانستم براي خودم يک دفتر بگيرم.

دفتر کار

تماس‌هاي تلفني علاقمندان به آموزش‌هاي من خيلي زياد شده بود. همه تمايل داشتن ببينند اين دوره کسب و کار اينترنتي پولساز چيه؟ حتي رقباي قوي که داشتم. منشي هم با توجه به آموزش‌هاي کوتاهي که به او داده بودم، بسيار حرفه‌اي‌تر از قبل شده بود. در نتيجه مشتريان من روز به روز بيشتر مي‌شدند. بسياري از افراد، متقاضي مشاوره حضوري بودند. حتي از شهرهاي دور. بعضي از آن‌ها، مديران کسب و کار بودند و من فضاي مناسبي براي مشاوره نداشتم. همين موضوع باعث شد تا تصميم بگيرم يک دفتر مستقل براي کارم در نظر بگيرم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اخبار it مکانیکی سیار تعمیرکار سیار خودرو Tim اجاره خودرو در کیش ايناز چت|چت ايناز |چت|آيناز چت Renee موتور سیکلت و اسکوتر